It is currently 21 Oct 2014, 13:53

Page 1 of 1 [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Cadouri de majorat
PostPosted: 14 Nov 2008, 19:20 
Incepator in Cadouri

O problema recenta care am avut-o era cea ca habar nu aveam ce sa ii iau persoane respective (in cazul acela o fosta colega) si am stat si m-am gandit cateva zile bune (fiind vb de o fata nu se putea ceva ce era dubios din punct de vedere are mesajului) si intr-un final i-am luat un cadou mai practic... o culegere de critica literara si o culegere de informatica :lol: , stiu, stiu dar fiind anul in care dau bac-ul si eu si ea m-am gandit ca totusi ar fi un cadou potrivit si care sa arate cat de cat faptul ca nu ma duceam la majorat doar ca sa ma distrez pe bani altcuiva.

Asa gata povestea acu partea practica: Acea experienta m-a invatzat ca un cadou de majorat nu ar trebui sa fie ceva perisabil, ceva care nu le trebuie sau un cadou luat la traznaie/de gramada (flori, dulciuri, bjiuterii ieftine vandute comercial) ci mai degraba un cadou practic sau unic (practic: carti de genul care ajuta pt bac sau la bac ca inspiratie divina, dak are hobby acea persoana un cadou ce merge la hobby-ul acela [arte martiale: manusi sa protejeze mana, carti, DVD-uri documentare, etc] sau unice: depizand de interesurile persoane respective poate sa fie orice de la un bokken inscriptionat la un examplar de lux dintr-o carte buna pana chiar la o planta exotica care nu se gaseste pe comert de regula).

Post subject: Re: Cadouri de majorat
PostPosted: 19 Nov 2008, 00:34 
25 de cadouri

hmm...parerea mea este k un baiat ar trebui sa fie un pic mai subtil..si foarte atent in momentul in kre se hotaraste sa faca cadou unei domnisoare:).De obicei fetele sunt foarte finute si sensibile...si deoarece la varsta de 18 ani..personalitatea fiecaruia incepe deja sa se contureze.. este foarte important sa tii cont de caracterul,preferintele...chiar si educatia persoanei caruia vrei sa daruiesti.Desi majoritatea baietilor sunt foarte practici...prea practici.as zice eu...:))..sfatul meu ar fi..sa apeleze totusi la o farama din putinul Romantism pe kre il poseda:Pfiecare....Acestea fiind adaugate..propunerea mea ar fi..pentru o domnisoara de 18 ani...poate..un parfum finutz cu aroma preferata...kre este de asemenea practic..;)...poate un tricou dragutz in culori vesele..pentru k suntem tineri...Bomboane..diverse obiecte decorative pentru camera personala..lumanarele parfumate cu diferite forme si arome...cd-uri cu muzica preferata...surprize realizate chiar de grupul de prieteni aferent..cum ar fi colaje cu diverse poze..filmari obtinute de la diverse evenimente in kre ati fost impreuna..pe scurt..Amintiri frumoase..clipe deosebite impartasite cu cei dragi voua :) ,de asemenea o brosa funny sau o bratzarica de calitate....o esharfa optimista,chiar si diverse materiale literare..cum a propus silver..insa nu prea le consider a fi foarte apreciate:)..In general fetele savureaza din plin reviste de moda... lasand de o parte cartile(asta nu inseamna k o carte buna nu poate fi apreciata..)..suna superficial stiu..dar din pakte sau din fericire...asta e realitatea,depinde de personalitatea si de gusturile fiecaruia.
PS:florile sunt obligatorii... :P mai ales din partea unui baiat..kiar dk se ofilesc..intentia conteaza si gestul ramane :wink: o sa fie foarte apreciat :)

Page 1 of 1 [ 2 posts ]